Zmrzlinář

23.06.2017 13:01

Kam se letos chystáte o prázdninách?

Prázdniny jsou na spadnutí, takže většina z nás už ví, jak je využít. Plánujeme cesty, lenošení, videohry a jiné hry, spousta z nás by si ráda něco vydělala...  A co vy?

Já jedu do Oxfordu.

Na dovolenou?

Jedu tam za bráchou, budu tam prodávat zmrzlinu. Vloni jsem tam byl taky, vydržel jsem tam dva měsíce. Tak doufám,že letos vydržím taky.

CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=342025

 

Kde bydlíš?

Headington Road. Bratr tam žije už čtyři roky.

Jaká je pracovní doba?

Od dvanácti do pěti, ale vydělám si tolik jako ty za dva dny, když děláš desítku.

Je práce těžká?

Když je vedro,tak jo, v Anglii ale často vedro není.

 

Kolik zmrzlin prodáš?

Spíš vím tržbu, o víkendu třeba 1000 liber, to se dá spočítat, je to 500 porcí zmrzlin.Pracoval jsem od pondělí do neděle, neměl jsem volné víkendy.

Je tam hodně cizinců?

Mega. Nejvíc Asiatů. 

Kde prodáváš?

U Radclliffe Camera

The Radcliffe Camera

 

Budeš letos na stejném místě?

Psal jsem si s tím borcem,co mit to zařizuje, asi jo, ale ještě to není jisté. 

Seznámil ses tam s někým?

Jo jojo. :-)

Výsledek obrázku pro oxford

A nějaký odpočinek neplánuješ?

Ne. Rád bych tam ale letos dělal ještě něco jiného, v Mekáči v centru města, dá se to domluvit až na místě. Vloni to byl spíš takový test, letos ještě bych něco přidal.

Co si pak koupíš?

Původně jsem si šetřil na auto,teď uvažuju o spoření...

 

Děkujeme za rozhovor.Tak ať se ti všechno povede. Ať si vyděláš tolik, kolik očekáváš.

O svých plánech na prázdniny povídal Pavel ze třetího ročníku.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INFO

 

Oxford je město a nemetropolitní distrikt v hrabství Oxfordshire s počtem obyvatel 149 800 (2005). Nachází se zde nejstarší univerzita v zemích používajících angličtinu - University of Oxford. Oxford je označován jako město snové nálady - termín použitý Matthewem Arnoldem s odkazem na harmonickou architekturu univerzitních budov. Městem protéká řeka Temže, která je v úseku asi 15 km známa jako Isis.

První zmínka o univerzitě pochází z 12. století. Nejstaršími fakultami byly University College (1249), Balliol (1263) a Merton (1264). Tyto fakulty byly založeny v době, kdy se v Evropě začala překládat díla řeckých filozofů. Tato díla měnila evropskou ideologii, podporovala vědecké výzkumy a pokrok v umění  a měnila názor společnosti na samu sebe. Vznik těchto fakult byl podporován církví, aby došlo ke smíru mezi řeckou filozofií a křesťanskou teologií.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Oxford