Výzvy

16.01.2020 13:06

V jazykové učebně D203 zaujme nový plakát. Co stojí za jeho vznikem? Vysvětlit se nám to pokusili studenti ze 3.H. 

Zjistili jsme, že je za tím text z učebnice angličtiny o výzvách!

Loňský rok naše skupinka angličtiny pod vedením paní učitelky Kadlečíkové trávila trochu netradičně. Na popud paní učitelky jsme jako třída vymysleli každému „ challenge“, kterou bylo třeba splnit do vánoc. Challenges byly různé od úkolu udělat sto kliků každý den přes dvoutýdenní neholení se až po jeden školní den v potápěčském vybavení. Také jsme nevynechali ani paní učitelku, která splnila svou výzvu lépe než za jedna. Samozřejmě se našli i spolužáci, kteří nesplnili. Ti budou odměněni náležitým trestem. Zatím uvažujeme o konzumaci skandinávské delikatesy „ surströming“. 

Svým neobvyklým, ale zábavným způsobem výuky nás paní učitelka neustále překvapuje a tímto bychom jí chtěli poděkovat za zpestření předvánočního času a vůbec celého školního roku. 

          3.H  

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

POZNÁMKA

Surströmming ([sʉ̌ːʂtrømːiŋ]; švédsky kyselý sleď) je švédské rybí jídlo, které se vyrábí zkvašením rybího masa. Vyznačuje se mimořádně intenzivním zápachem. Původně se jednalo o běžné jídlo chudých obyvatel severního Švédska. Ti je vyráběli především ze sleďů obecných, kteří byli loveni na jaře a nakládáni na několik měsíců do slaného láku, až lehce zkvasili.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Surstr%C3%B6mming

Autor: Wrote – Flickr: Serving.JPG, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32069968