Volejbalový turnaj

11.12.2017 09:09

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 se v tělocvičně naší školy konal volejbalový turnaj 17. listopadu. Pojďte s námi poodhalit, kdy se konal jeho první ročník a kdo je vlastně jeho zakladatelem. V našem článku vám vše popíše paní Závodníková:

 

Volejbalový turnaj 17. listopadu založil dnes již bývalý učitel SPŠ Zlín pan Bohumír Urbánek (matematika – tělesná výchova). Pan Urbánek sám hrával dlouhá léta odbíjenou a chtěl ozvláštnit klasické pojetí tím, že budou hrát družstva, kde vedle sebe hrají chlapci a dívky, „profíci“ i čistí amatéři. Poprvé se turnaj hrál před 12 lety. Na turnaj byly pozvány školy nejen ze Zlína, ale i z Otrokovic, Uherského Brodu. Naši školu reprezentovala vždy 2 družstva, první družstvo se tvoří z žáků, kteří aktivně hrají nebo hráli volejbal ve sportovním klubu a druhé družstvo je složeno z řad nadšenců. Největší počet finálových zápasů se odehrával mezi SPŠ „A“ a Gymnáziem TGM. V bratrovražedném boji zde proti sobě nastupovali např. bratři Bartošové, kteří se o nějaký rok později stali reprezentanty ČR. 

Letošní zápolení dopadlo s tímto výsledkem:
1. Gymnázium TGM Zlín
2. SPŠ Zlín "A"
3. Gymnázium JAK Uherský Brod
4. SPŠ Otrokovice
5. SPŠ Zlín "B"
6. Obchodní akademie T. Bati Zlín

 

Když už hovoříme o volejbale, pojďme si také něco, prosím, říci o turnaji, který žáky naší školy v blízké době čeká…

 

Vánoční mezitřídní volejbalový turnaj má už také svou tradici. (Bohužel přesně nevím pokolikáté se hraje – jisté je, že nejmíň po páté.) Tohoto volejbalového svátku se každoročně účastní více než 20 družstev z druhého až čtvrtého ročníku. V podstatě platí, že za každou třídu může startovat jeden tým (pokud je ve třídě výjimečná kvalita, mohou startovat družstva 2). Třída sama nebo s pomocí vyučujícího TV napíše soupisku týmu a odevzdá ji předsedovi předmětové komise panu Závodníkovi. Ten potom na základě počtu přihlášených družstev připraví rozpis zápasů. Zápasy chlapců se letos budou hrát ve středu 13. 12., děvčata hrají o den později. Chlapci budou hrát na třech hřištích současně. Netradičně se set neukončuje určeným počtem získaných bodů, nýbrž se hraje na čas. Jinak by nebylo možné v takovém množství přihlášených týmů turnaj zorganizovat. Za sebe bych chtěla říct, že atmosféra bojů se mi moc líbí a je pro mě velmi příjemné vidět, že v době, kdy mnozí žijí spíše virtuální život, je ještě spousta „bláznů“, kteří bojují o každý balón, navzájem se povzbuzují a hecují. 

 

Alexandra Závodníková

 

 

Foto: Peca

A my, za celou redakci Baťáku, mnohokrát děkujeme paní Závodníkové, že se s námi podělila o tyto zajímavé informace, a zároveň přejeme všem účastníkům Vánočního volejbalového turnaje hodně štěstí!

 

Jan Novák a Dominik Řihák, 2.G