Virtuální realita ve Zlíně

21.02.2017 13:14

ZLÍN - Naprosto jedinečnou příležitost poznat nejmodernější technologii, díky které se lidé ocitnou ve virtuální realitě, nabízí široké veřejnosti studentská organizace Studium života při Fakultě aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.  

SPŠ Zlín to za studentskou organizaci oznámil Ing. Lukáš Urbančok.

Studium života společně se společností AVONET připravily pro obyvatele Zlína mimořádnou akci nazvanou Virtuální realita poprvé ve Zlíně, která se uskuteční po celý únor a březen. Po předchozí domluvě se zájemci dostaví na fakultu a budou si zde moci vyzkoušet speciální brýle HTC Vive a Oculus, díky kterým se doslova ocitnou ve virtuálním světě. Budou se tak moci přenést například do Himalájí, indické chudinské čtvrti, prozkoumat podmořské dno, nahlédnout do vesmíru nebo se ocitnout mezi světovými herci na slavném předávání Oscarů.

"Brýle umožňující virtuální realitu poskytují ještě lepší zážitek než třeba 5D kino. Poprvé jsem na něco podobného narazil v zahraničí. Ve Zlíně nic takového nikde není. V Praze existují speciální herny, které podobné zařízení umožňují vyzkoušet, hodinový zážitek ale stojí několik set korun. Nám se podařilo brýle zapůjčit od sponzora a rozhodli jsme se podělit se o tuto příležitost i s širokou veřejností, a to zcela zdarma," poznamenal Urbančok.

Na jeden čas může dorazit maximálně tříčlenná skupinka zájemců. Termín je ale potřeba si zarezervovat dopředu prostřednictvím emailové adresy studiumzivota@utb.cz, pro telefonickou domluvu pak funguje telefonní číslo 773 293 749.

Jsme mladý tým, jsme nadšení pro novinky; pracujeme na společných projektech i jednotlivě. Chceš se k nám přidat? Hledáme pohodového týmového hráče, který nám pomůže s akcemi Virtuální reality ve Zlíně. Co ti rozhodně můžeme slíbit je, že zažiješ zábavu v super kolektivu, odneseš si jedinečný zážitek! Tak co, máš na to?