Vánoční pošta

14.12.2017 10:06

Vánoční pošta

Možná jen tak procházíte kolem a nevíte, kdo za touto myšlenkou vlastně je. Anebo patříte mezi ty, kteří si ničeho nevšimli a teď vůbec netuší, o čem je řeč. Nu, nechoďme dále kolem horké kaše a pojďme společně poodhalit práci studentské firmy Happymakers, složené z části studentů třídy 3. H. Ta totiž pro všechny na průmyslovce připravila Vánoční poštu – možnost připomenout si, že přichází Vánoce, tedy čas, kdy bychom se měli mimo jiné zamyslet nad sebou, svými blízkými a třeba je něčím potěšit. V tomto případě milým, od srdce napsaným dopisem…

 

Nejprve pro ty, kteří se ještě na naší škole nesetkali s žádnou studentskou firmou. Jaký je jejich princip? Jak fungují?

 Studentské firmy se zakládají ve třetím ročníku, konkrétně v předmětu aplikovaná ekonomie. Žáci si vymyslí název studentské firmy, zvolí si ředitele a všechny potřebné funkce, bez kterých by firma nefungovala. Poté se zapíše pod neziskovou organizaci JUNIOR ACHIEVEMENT a může pořádat různé akce, vyrábět vlastní výrobky, zkrátka se samostatně rozvíjet.   Cílem každé firmy je mít co největší zisk, pořádat ty nejlepší akce, bavit se u toho a hlavně vedení roční firmy nám má ukázat, jaká je podstata podnikání v reálném životě.  

Jak vlastně nápad s Vánoční poštou vznikal a kdo za ním stojí?

Za tímhle vším stojí naše studentská firma Happymakers. Nápad vznikl velmi rychle. V hodině aplikované ekonomie jsme řešili náš Mikulášský turnaj, který jsme pořádali ve středu 6. prosince. Po tom, co jsme pro něj zařídili vše potřebné, jsme nemohli přijít na to, do čeho bychom se mohli pustit dále. Nicméně po chvilce přemýšlení nás napadlo, že bychom si mohli zpestřit studium na škole a udělat si radost sami mezi sebou. 

 

Jak Vánoční pošta funguje? Kde studenti najdou její schránku? A do kdy je možné do ní vhazovat dopisy?

  Naše Vánoční pošta funguje velmi jednoduše. Stačí jen, aby studenti napsali dopis, kterým by chtěli někoho potěšit, nebo by mu tím chtěli něco říct. Tak pak zabalili do obálky, nebo případně jen přeložili a přelepili lepicí páskou, napsali na přední stranu dopisu jméno a příjmení studenta a hlavně uvedli třídu. Ono poselství pak stačí vhodit do schránky naproti stolkům u bufetu. Je na ní nápis  Vánoční pošta a je hodně barevná, takže by měla být vidět.  Dopisy se můžou vhazovat do čtvrtku 21. 12. 2017. V pátek 22. 12. budeme Vánoční poštu roznášet po škole, takže doufám, že všichni, co budou mít nějaký dopis, přijdou do školy.   Chtěli bychom poprosit všechny, co budou někomu dopis psát, aby nebyl nijak vulgární. Účelem pošty je potěšení někoho, koho máte třeba rádi, nebo se Vám třeba líbí. Dopis může být samozřejmě anonymní.   Doufáme, že se Vám náš nápad bude líbit.

 

 Na naše otázky ochotně odpovídala Lenka Gerychová, ředitelka Happymakers.

Za celou redakci ji tímto děkujeme a přidáváme se k jejímu poselství – napište dopis spolužákovi, kamarádovi,… A udělejte mu tím radost!

 

Jan Novák a Dominik Řihák, 2. G