Vánoce v Dubaji

13.01.2020 13:49

Pobyt v Dubaji byl skvělý. Je to něco úplně jiného, jiná kultura, jiná atmosféra, jiní lidé. Byla to spousta zážitků v krátké době.

Příště bych si asi vybral jinou dobu svého pobytu, protože jsem přišel o atmosféru našich klasických vánoc. Ve dnech největších svátků jsme si prohlíželi mešity a o nějakých křesťanských svátcích nebylo nikde ani potuchy.

Celý pobyt trval deset dní, letěli jsme z Budapešti do Dubaji 21. prosince. Let trval pět a půl hodiny. Počasí v prosinci je tam příjemné, teplota kolem 26 stupňů a teplota vody 25. 

Největším zážitkem pro mne byla cesta do pouště. Výlet začal ráno, náš průvodce si nás vyzvedl v hotelu. Byl to bývalý beduín a v dunách se vyznal dobře. Cesta trvala asi dvě hodiny. Přijeli jsme do oblasti, která je chráněná, odehrávají se zde safari. Zastavili jsme před bránou a celé naše auto bylo pečlivě prohledáno ochrankou, také jednotliví členové naší výpravy, teprve potom jsme mohli dovnitř.

Tam nás čekal bohatý program, tanečníci, raut, možnost projet se na velbloudech a podobně. Na velblouda jsem si vylezl, chtěl jsem to zkusit. 

Z celého výletu se mi ale nejvíc líbila ta atmosféra v dunách, nekonečný prostor, velkým zážitkem byl už samotný přejezd přes duny, jak auto vyplouvalo nahoru a zase dolů...

Dozvěděli jsme se i zajímavosti ze života, náš průvodce nám vyprávěl o sobě, zaujalo mě, že si musel žádat o občanství jako člověk, který se tam nenarodi, zažádal si před čtyřicet i lety a dosud ho nedostal. Je to velmi komplikované. Občané ale mají spoustu výhod, některé věci mají úplně zadarmo, neplatí daně,mají i různé životní příspěvky a výhody.