Vánoce na Bali

13.01.2020 13:49

 

Když jsme pátrali po lidech, kteří trávili vánoční svátky trochu odlišně, poprosili jsme Martina Cedidlu z 3. B o krátkou zprávu z jeho exotického prosincového pobytu. Toto napsal našim čtenářům:

 

Zdravím, posílám zprávičku z Bali.

 

Na vánoční svátky a Nový rok jsme se vydali s rodinou a přáteli na východní část Bali do menšího městečka, které se nazývá Kubu.
Strávili jsme zde čtrnáct krásných slunečných dnů a velice jsme si to užili.
 
 
Co jsme tam dělali?
 
Začal bych asi jídlem, protože to mě uchvátilo nejvíc.:-D
Vyzkoušeli jsme všechny možné druhy jídla přes polívky,rýži,nudle, ale hlavně různé druhy ryb,mořských plodů atd... a asi  nejvíce mi chutnaly tzv. spring rolls a určitě bych vám je chtěl doporučit.
 
Také jsme stihli ranní výšlap na Sopku jménem Batur, kde jsme mohli sledovat nezapomenutelný zážitek východu slunce. Slunce vycházelo  za další sopkou s názvem Agung, která na rozdíl od prvně jmenované byla a je stále aktivní.
 
Dále jsme se zvládali opalovat, koupat, plavat či jezdit na paddleboardu.
Také šnorchlování určitě stojí za zmínku, jelikož si myslím, že člověk nevidí každý den želvu nebo třímetrovou mantu obrovskou.
A v neposlední řadě bych chtěl zmínit , že jsme se také potápěli ,a myslím si, že si to budeme pamatovat na zbytek života, hlavně vidět ten podmořský svět z blízka, tje určitě nezapomenutelný zážitek.
 
 
Všem bych určitě doporučil na Bali někdy zavítat, jelikož je to nevšední zážitek a hlavně obrovská životní zkušenost.
 
třeba se na Bali někdy s někým z vás potkám.B-)
 
Text a foto: Martin Cedidla, 3. B
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
Poznámka
 
BALI je indonéský ostrov. Je nejzápadnější z Malých Sund, leží mezi Jávou na západě a Lombokem na východě. Bali tvoří spolu s několika malými ostrovy jednu ze 33 indonéských provincií, hlavním a největším městem je půlmilionový Denpasar na jihu ostrova. Na Bali žije většina příslušníků indonéské hinduistické menšiny. Protože v případě Bali jde o směs hinduismu a místní tradiční víry, hovoříme o balijském hinduismu. Ostrov je také největší turistickou destinací v Indonésii, známou uměním tance, hudby, sochařstvím, malbami, výrobky z kůže a kovotepectvím.
 
 
 
Manta obrovská či rejnok manta (Manta birostris) je mořská paryba z čeledi mantovitých, pro kterou je typický pohyb připomínající ptačí let. Jedná se o největší druh rejnoků, blízkých příbuzných žraloků.