Tak přece jsme tak trochu slavili Halloween

31.10.2017 21:02

Halloween je jeden z několika svátků západní kultury,který dosud východní kultury nepřijaly.To se však může změnit, protože důsledky globalizace jsou zjevné všude kolem nás .Bude se Halloween ubírat stejnými kroky jako den svatého Valentýna, který už přijalo mnoho zemí a kultur?

Kde se tato tradice pěstuje?

Halloween se slaví 31. října zvláště v USA, Kanadě a na britských ostrovech. Je to relativně mladý svátek- vznikl v 19. století, když ho do Ameriky přinesli imigranti z Irska a Skotska. Dnes je součástí populární anglosaské kultury dvacátého století.

Mladá čarodějnice

 

Jméno tohoto dne pochází ze zkratky svatý večer,což ve skutečnosti znamená, že se jedná o večer před jiným důležitým dnem, který slaví římští katolíci, a to je slavnost Všech svatých a Svátek zesnulých.

Ostatní země a kultury mají podobné svátky, například v Mexiku je to Den mtrvých a v České republice Dušičky.

 

V Halloweenský den nosí děti obvykle legrační nebo strašidelné kostýmy nebo masky, jako jsou masky duchů, čarodějnic, mrtvol nebo upírů. Tento den podle Keltů vycházeli duchové z mrtvých těl. Aby se chránili před zlem těchto duchů, oblékali si Keltové strašidelné masky, které měly zlé duchy vystrašit.

How to carve the perfect pumpkin...

  1. Using a large serving spoon, scoop out the seeds and fibres and discard. Then remove some of the flesh.
  2. With a marker pen, draw a simple outline of a face on the pumpkin. ...
  3. Pop a tea light inside the pumpkin, light it and replace the crown.
  4.  
 Decide where the front of your Jack-o'-lantern will be. Start by cutting a lid out of the top of the pumpkin. Use a small saw blade to cut a circle shape out of the top. Try to cut at a rough 45-degree angle - so that the lid will sit in its place when you've finished.
 

Jeden ze symbolů Halloweenu je Jack-O-Lantern. Je to zelenina, obvykle dýně se strašidelnou tváří, která je do ní vyřezána. Lidé vkládají dovnitř svíci a postaví ji po setmění před dům.

Bavila se: 2.E

Dýni dodal: Broňa

 

Dětskou populární aktivitou v tento den je trick-or-treating, jakési české koledování. Děti ve svých kostýmech navštěvují své sousedy, klepou jim na dveře a říkají: „ Pohoštění, nebo trik?“ A pak dostávají různé sladkosti.Ta fráze vlastně znamená něco jako „jestli nám nedáte něco dobrého a sladkého, tak vám něco vyvedeme“. Děti i dospělí mají také kostýmované večírky s hrami typickými pro Halloween, televize přenáší spoustu programů s touto tématikou atd.

Fotky JV

Bohužel je tento svátek také dnem okultistů, a v důsledku toho dochází také k neštěstím...

Překládali jsme ze stránek Help for English /helpforenglish.cz/.

 MV, VM