Soutěž v Praze

20.04.2016 10:17

Dne 14. 4. 2016 proběhl v Praze soutěžní veletrh JA firem, kterého se zúčastnila i ta naše YouCom pod vedením Ing. Marie Vítkové.

Veletrh JA firem proběhl v obchodním centru Harfa v Praze. Ke kvalifikaci do soutěže vedla velmi dlouhá, náročná cesta. Konkurence byla vysoká, nároků mnoho a času málo, ale zvládli jsme to a dokázali jsme, že pokud člověk chce, dokáže cokoliv, co si přeje. 

 

Do Prahy jsme přijeli nejen prezentovat naši firmu, představit náš podnikatelský záměr, ale i prodávat výrobky, kterými se zabýváme. Celý den byl náročný. Začalo to brzkým ranním vstáváním, zdobením stánku až po prezentaci na podiu před porotou, ve které mimochodem zasedal i Andrej Babiš, ministr financí, který celý projekt finančně podporoval. 


Za celý den celý náš tým získal mnoho cenných zkušeností, nápadů a inspirace od ostatních firem. Já osobně jsem získala velkou motivaci rozvíjet se v oboru a stát se členem JA Alumni což je klub pro studenty, kteří prošli programy Junior Achievement. Z Prahy jsme si odvezli super pocit z úspěšného absolvování celé soutěže a finanční odměnu, kterou jsme získali prodejem našich výrobků. Ty se na zdejším trhu velmi dobře uchytily.


 I když jsme nevyhráli, tak nesmutníme a do budoucna se držíme citátu velmi chytrého muže Tomáše Bati, který prohlásil:


"Chcete-li vybudovat velký podnik, musíte nejprve vybudovat sebe."  

Zuzana Šebelová, 3. H