PROGRAMOVATELNÉ AUTOMATY - SOUTĚŽ

19.03.2015 15:00

Soutěž

Programovatelné automaty

O soutěži jsme si povídali se studenty čtvrtého ročníku.

Proč jste se přihlásili?

Chtěli jsme vyhrát hlavní cenu, to byl měřící přístroj! :-) Chtěli jsme se ulít z výuky! :-)

Samozřejmě jsme chtěli porovnat své schopnosti v programavání. Taky nás to vážně baví.

Jak soutěž proběhla?

 Navrhovali jsme program pro řízení dopravníkového pásu. Programovali jsme buď v grafickém nebo textovém režimu. Grafický režžim nás učil pan Hanulík.V grafickém režimu programujete pomocí bloků, krteré vložíte do editoru a následně je zapojíte mezi sebou.Textový editor nás učil pan Svoboda a pan Kovář.Na tento úkol jsme měli původně čtyři vyučovací hodiny. Práci jsme skončili mnohem dříve, zvládli jsme to za méně než polovinu času a mohli jsme se věnovat dalším úkolům.

 Pan Kovář byl naprosto v šoku, že jsme si se zadáním poradili tak rychle a pravil, že kdyby to věděl, našel by pro nás něco těžšího. Pro další ročníky jsme prý nastavili laťku vysoko!

Ceny nám předal pan ředitel. Dostal jsem kvalitní flash disk, který určitě využiju.

Děkujeme za rozhovor.

Odpovídal Dominik Vybíral, 4.F, další postřehy přidal Adam Procháska ze stejné třídy.  

Ve čtvrtek 19. března se uskutečnila soutěž v programování pro systém PLC, které se zúčastnili vybraní žáci čtvrtého ročníku oboru Elektrotechnika. Jejich úkolem bylo navrhnout program pro ovládání dopravníkového pásu poháněného elektromotorem a program s definovanými pracovními cykly. 

Všichni soutěžící zadaný úkol úspěšně zvládli, první tři místa obsadili Zdeněk Podjukl a Jakub Oral ze třídy 4. E a Dominik Vybíral ze třídy 4. F. Hodnotné ceny do soutěže (číslicový multimetr a flashdisky) věnovala firma Segot, zabývající se servisem číslicově řízených obráběcích strojů, která dlouhodobě spolupracuje s naší školou.

Všem soutěžícím blahopřejeme k úspěšnému splnění úkolu. 

Text a foto nám poslal pan Josef Vařák