Recenze

01.10.2015 09:29

Kiera Cass:  Selekce 

Kiera Cass

Kiera Kass

Kiera Cass se narodila v Jižní Karolíně. Po střední škole se její touhou stalo divadlo. Svoji prvotinu vydala v roce 2009. Ta však neměla příliš velký úspěch. Svoji druhou knihu vydala v roce 2012. Ta se během krátkého času stala bestsellerem.

https://www.databazeknih.cz/knihy/selekce-prvni-218383?c=all

První

Originální název:

The One

Žánr:                                           

Pro děti a mládež - Dívčí romány


Naše redaktorka Anna se vrací ke knize 


   

Ačkoli jsem k literatuře tohoto typu velice skeptická a vyhýbám se jí, zaujala mě Selekce už krásnou obálkou. Už nějakou dobu o ní hodně holek v mém okolí mluvilo a já jsem prostě neodolala a půjčila si ji. Kupodivu jsem za to ráda. Po pár stránkách zjistíte, že vás zajímá, jak se bude děj vyvíjet a jestli bude krásná Amerika, hlavní hrdinka, nakonec princenou.


,, Neskutečne živé, užasná porce nenásilné romantiky s moc sympatickou hlavní hrdinkou. "

Komentář čtenářky na Databazeknih.cz

     Příběh je dán už od počátku, chudá dívka dostane příležitost se pomocí selekce stát princeznou. Vybere se 35 dívek z různých společenských vrstev, autorka říká kast, a ty se v paláci snaží získat přízeň prince i celého národa. Poměrně prosté, že ano?... Kupodivu je ale tato knížka precizně napsaná, je v ní propracovaný politický systém celého království i hezky popsané rozložení tamního světa. Příběh je vyprávěn samotnou hrdinkou, a to dodává próze větší autenticitu a víc vás vtáhne do děje.


   I přesto, že jsou některé pasáže dialogy trochu hloupější a některé chování postav nereálné, myslím si, že představa být princeznou je blízká většině žen ,a proto ji můžu jen doporučit. 

   Knížka pokračuje druhým i třetím dílem. Všechny jsou k dostání v naší školní knihovně.
Annie <3
www.dopisnikorespondence.blogspot.cz/