Připravujeme se na maturitní písemnou práci z češtiny

27.03.2016 04:24

Moje kuriózní brigáda 

 Loni jsem pomáhal kastelánovi na temném hradě Roštejn. Za bílého dne to vypadalo jako idylka, na hrad proudily davy lidí, ale jakmile se večer zavřela brána, to se teprve v adjunktských pokojích začaly dít věci.


 Hrad je zajímavé místo plné skrytých dveří a bohaté historie, která na vás dýchá z každého rohu. Proto ,když se mi naskytla příležitost provádět na hradě a pomáhat panu kastelánovi, byl jsem nevýslovně nadšený. Mé nadšení se pokoušeli zvrátit mí kamarádi. Povídali, že na hradě v noci straší. Samozřejmě jsem jim nevěřil, ale přesto jsem si to chtěl ověřit na vlastní oči. Jednu noc jsem tedy zůstal na hradě a procházel se po pokojích. Nenarazil jsem na nic nepříjemného snad kromě očí, které na vás zhlížejí z obrazů. Čekal mě už jen poslední pokoj, a sice pokoj se zvířecími trofejemi a loveckými zbraněmi. Náhle jsem na konci dlouhé chodby uviděl chudou vysokou postavu v bílých šatech. Chvíli jsem stál jen na místě a nevěřil vlastním očím. Poté postava zmizela v útrobách hradu.


 Dalšího dne jsem vše oznámil panu kastelánovi. Díval se na mě nevěřícně a posměšně. Po chvilce trapného ticha mi řekl: "Hleď si radši své práce." Usoudil jsem, že bude lepší o tom s nikým nemluvit, dokud neseženu důkaz. Další noc mě tedy čekal hon na přízrak.


 Se začátkem noci, tentokrát vybavený chytrým telefonem s foťákem, jsem chodil po hradě. Odbila půlnoc a já si připadal, jako kdybych čekal na Godota. Ale čekání se vyplatilo a na stejném místě jsem uviděl onu postavu. Utíkal jsem jejím směrem, abych ji zastihl dřív, než zase zmizí. Jak jsem se přibližoval, bylo mi už jasné, kdo je onen přízrak. Ukázalo se, že pan kastelán bývá čas od času náměsíčný a chodí po hradě v noční košili. 


 To nejdůležitější se mi nakonec podařilo. Dokázal jsem, že jsem měl pravdu. Od té doby se na mě pan kastelán už nikdy nepodíval svým posměšným a nevěřícným pohledem.  

 

Text nám poslal student 4.B

Fotka:

https://www.google.cz/search?hl=cs&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1366&bih=667&q=hrad&oq=hrad&gs_l=img.1.0.0l10.2127.2962.0.5440.4.4.0.0.0.0.66.244.4.4.0....0...1ac.1.64.img..0.4.244.x_LtzGQNFMs#hl=cs&tbm=isch&q=hrad+malenovice