Praxe

14.06.2017 12:02

Čtrnáct dní praxe

Jak to všechno probíhalo?

Kde jste pracovali a jak vypadalo vaše pracoviště? Co se tam vyrábí?

Co jste dělali, bylo to náročné?

Na tyto otázky odpověděli někteří naši studenti!Pracoval jsem ve firmě Synot v Uherském Hradišti. Montoval jsem reproduktory Subwoofer. Testoval jsem obrazovky. Jak? No zapnul jsem je a zkoušel jsem, jestli fungují. To celé probíhalo ve velké hale. Práce byla středně náročná. Dalo se to.

JBL CS1204B ' Fajn-Zvuk.cz

Theodor

O firmě:

Výsledek obrázku pro Synot A.s, Mařatice, Uherské Hradiště

Skupina SYNOT je mezinárodním, respektovaným uskupením společností, které podnikají ve 20 zemích světa. Ve své podnikatelské činnosti se věnují hned několika odvětvím.     

V rámci České republiky je nejstarší společností SYNOT W, a.s., která vznikla v roce 1991 a dodnes patří k největším distributorům loterijních zařízení v České republice.
SYNOT W, a.s. nabízí kompletní portfolio výherních hracích přístrojů, videoloterijních terminálů a dalších herních zařízení, jejich pronájem, ale také celkové servisní služby.

https://www.synot.cz/doc/holding-synot


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Pracoval jsem v prodejně zdravotních pomůcek v Napajedlích. Opravoval jsem elektrické vozíky. Firma je v přízemí rozdělena na několik částí, v první části je prodej vozíků, chodba , sklad a další místnosti. Na konci je montážní část, kde jsem se pohyboval já. Vozíků je několik typů, například Sterling, Booster, Profi 6 a další. Nejlevnější tam pořídíte za 20000. Je to elektronická pomůcka pro nepohyblivé lidi, dá se naprogramovat, ujede až 50 kilometrů, zvládne 12- 15 procent stoupání, snadno se ovládá a každý se to naučí. Mají klakson,směrovky, místo na připevnění košíku. Mohou se normálně pohybovat po komunikacích.  Vozíky se dovážejí z Holandska, jsou použité, je třeba je zkontrolovat, některé i nastříkat a opravit, aby bezchybně fungovaly. Také jsem vyměňoval baterky, kontroloval uhlíky, které tam slouží tomu, aby se vozík zastavil. Práce mě bavila.

Elektrický invalidní skútr Sterling Elite

Tomáš

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Pracoval jsem ve firmě Kovobrábění Crlík ve Vizovicích. Dohlížel jsem na CNC stroje. V místnosti byly čryři stroje. Dělal jsem také korekci nástrojů, to byly například nože, vrtáky.. Proč? Je nutno, aby práce byla přesná. Co je CNC stroj? Je to jako soustruh, je automatický, větší, práci řídí počítač. Práce se mi líbíla.  

Soustruh s šikmým ložem CNC - na obrázku Roturn 320 mit Siemens 808 D

Lukáš

O firmě:

Se strojní výrobou  začali v roce 1992.
Zaměřili  se na obrábění na soustružnických automatech. Hlavní náplní je výroba soustružnických dílů v sériové i malosériové výrobě.
Zajišťují tepelnou a povrchovou úpravu dle požadavků zákazníka.

obr 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Pracoval jsem ve škole. Programovali jsme. V jakém jazyce? Obyčejně je tím jazykem Pascal, většinou. Který další? Assembler. A jak vypadá takový program? Blok textu, každý řádek je tvořen instrukcí.

Co dál? Rozmotával jsem kabely, pájel jsem obvody, no a uklízel jsem.

Adam

_________________________________________________________________________________________________


Na praxi jsem byl ve firmě Cominfo a.s., která je na trhu již po dobu 27 let a zaměstnává 130 zaměstnanců. Firma se zabývá především výrobou turniketů a branek. Jaká je výhoda této praxe? Naučil jsem se nové věci a získal více zkušeností z oboru.

Lukáš

O firmě:

 

https://www.cominfo-trade.com/cz/