Pozdrav z brigády

08.10.2015 22:50

TADY PRACUJI

Pracuji ve firmě INTERNATIONAL s. r. o., která se nachází v průmyslové zóně blízko Tescomy Zlín-Lužkovice. Firma se zabývá ručním obráběním, výrobou součástek pro šicí stroje do firmy MINERVA v Brně. Zaměstnání mi zprostředkovali rodiče. Pracuju tam už 2 roky. Do práce chodím ve všední dny po skončení vyučování, dva dny v týdnu, a o prázdninách. Firma má své pobočky v Belgii, Německu, Rakousku, Polsku a Švédsku.

 Obsluhuju CNC stroje (mistr mi naprogramuje CNC stroj a moje práce spočívá v tom, že vyměňuji součástky), ruční vrtačky,dělám broušení a jehlení (hotové díly se brousí, aby nebyly hrany ostré, poté se ojehlí díry v dílech a pokračuje to k balení do firem). Myslím si, že nejdůležitější je správně upevnit součástku do CNC stroje a hlídat průběh operací. Broušení a jehlení mi přijde nejvíc namáhavé, jelikož součástky jsou většinou těžké a objemné. Práce na vrtačkách je nejlepší práce, protože sedím a vyměňuju díly.

 Ve škole máme stejné soustruhy, vrtačky a frézky ( obsluha ruční). Firma vlastní automatické stroje, které se jen programují a veškerou ruční práci udělají za nás. Pro mě je to velká zkušenost, co se  praxe týká. Naučili mě hodně nových věcí, získal jsem spoustu informací o CNC strojích, seznámil se s tím, jak fungují a  myslím si, že to má velký význam pro mou profesi a určitě to má budoucnost.

 
CNC FRÉZKA


CNC SOUSTRUHDOUBLE CNC FRÉZKA

The company is focused on the activities of shoemaking machinery, service and training in shoe manufacturing
and metalworking. It offers, for example, tensioning machine Spitz, tensioning machine and pat parties, lacerate and coating machines, milling machines, turning center, grinders flat, and more. I have been working as a temp in this company for two years. I give the grinding, CNC machine operations and needling.

Text a fotky: Viktor Špendlík

Pozdrav napsal autor původně jako práci do angličtiny, ale naše čtenáře bude určitě zajímat něco víc o tom, kde po vyučování pracuje, o jakou konkrétně práci se jedná, jak je tam spokojen.

JV