Noční běh

04.10.2019 10:37

Co bylo zvláštního na uplynulých letních dnech?

Zeptali jsme se několika lidí a Michal Haukvic nám odpověděl takto:

Zajímavou zkušeností byla účast na nočním běhu štafet na Rusavě. Neběžel jsem to poprve, už vloni mě o závodu řekl kamarád, se kterým jsem se znal ze školy. Běh a atletiku mám rád, tak jsem šel do toho. Naše družstvo mělo čtyři členy, každý běžel jeden okruh a pak jsme měli něco přes hodinu na odpočinek, když běhali ti ostatní.
 
Možná vás zajímají propozice závodu, které jsme dostali:
 

PROPOZICE ZÁVODU
Termín: 20. 7. 2019
Lokalita: Rusava
Trasa: 12 hodinový běh, okruh 5km
Tedy poběží se 5km okruh od 20:00 do 08:00 hod. stále dokola a vítězí ten, který za 12 hod. uběhne nejvíce kol (největší vzdálenost). U štafet je systém střídání na vaší taktice, podmínkou však je pravidelné střídání všech členů štafety (není podmínkou, že všichni běžci ve štafetě musí běžet stejný počet kol). Pokud dojde k nutnosti změnit pořadí stafety např. z důvodu zranění některého z běžců, je nutné tuto skutečnosti nahlásit pořadateli u časomíry v místě startu. Štafetovým kolíkem je měřící čip, který je nutné vždy při předávce upnout znovu na nohu.
Po celou noc bude pro účastníky k dispozici tělocvična v místní škole (cca 200m od startu), kde budete moci odpočívat, tedy spacáky a karimatky s sebou. V tomto místě bude taky otevřena celonoční občerstvovací stanice (iontové nápoje, voda, kofola, pivo, polévka, pečivo, koláčky, rozinky, müsli, tatranky, banány, meloun, sůl).

 

Naše družstvo:

Počasí nám nepřálo celou dobu, asi hodinu i pršelo, ale nebylo nijak extrémně zima. Nevyhráli jsme sice, ale umístili jsme se v provní půlce závodících.
V takových případech je důležitý i pocit dobrodružství, změny, soudržnosti a také  zkusit si, co všechno člověk vydrží.

 

A nechcete si to taky zkusit? Další takový běh se chystá na začátek října:

 

PROPOZICE
Termín: 5. 10. 2019
Lokalita: Holešov - Zámecká zahrada
Trasa:  10 km (hlavní běh)
Povrch: 95% terén

Start:
Holešov - Zámecká zahrada
19:30 hod. Hlavní běh - 10 km
18:00 hod. Rodinný charitativní běh - 0,5 km
Cíl: Holešov - Zámecká zahrada