Návštěva

20.01.2015 19:35

V  pondělí 19. ledna 2015 proběhla na naší škole exkurze a výuka v rámci projektu Evropské unie. Návštěvníci si procházeli naši školu po skupinách a navštěvovali jednotlivé obory. Zúčastnili se také žáci 11. základní školy z Malenovic, které jsme zastihli v učebně fyziky na E312.

 

Naši reportéři:


V dopoledních hodinách nás na chodbě zaujaly skupinky dětí, které určitě ještě naší škole nedorostly. Rozhodli jsme se vyzkoumat, co tady vlastně dělají.  Třetí vyučovací hodinu v  pondělí 19. ledna jsme nakoukli do učebny fyziky a zjistili jsme, že zde vede výuku pan magistr Graja. V lavicích sedělo osm žáků a do rozhovoru se jim moc nechtělo. Rozpaky byly na obou stranách.

Do které třídy chodíte?

Jsme deváťáci.

Byli jste už někdy na naší škole? A při jaké příležitosti?

Ano, asi před měsícem u strojařů na exkurzi. Ukazovali nám roboty.

Líbí se vám škola?

Ano.

Kolikátou hodinu už takto posloucháte?

Je to naše třetí hodina v učebně fyziky.

Chtěli byste zde v budoucnu studovat?

Odpovědi na tuto otázku se rozcházely. Asi polovina z nich řekla, že ano. Někteří z dotazovaných nám prozradili, že by se rádi ucházeli o studium na naší škole. Jiní tento nápad vyvrátili a sdělili nám, že půjdou na jiné školy v okolí, například na keramiku do Luhačovic, gastronomii ve Zlíně nebo do Břeclavi. Výklad pana učitele Graji se jim zdál zajímavý a poutavý. Projekt brali spíše jako ulejvárnu, ale také i jako možnost se něco přiučit.

Naše osmičlenná skupinka, které jsme se dotazovali, nám řekla, že program s roboty se jim líbil nejvíce. Do naší školy se v rámci tohoto projektu ještě vrátí. Projekt se zaměřuje mimo jiné na spolupráci středních škol se školami základními.

Pokus o reportáž: Jiří Brhel a Martin Hanák

Poznámka reportérů: Ta holka v modré mikině byla dost ukecaná a jde na keramickou. :-)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------


V učebně elektro měla přednášku skupina dětí z Želechovic.

V naší škole se jim líbí.Dozvěděli jsme se, že jsou před kamerou už téměř jako doma, protože je už natáčeli pro nějakou televizi. Takže se těšíme na další shledání.