Natáčení filmu

03.10.2019 10:23

Co bylo zvláštního na uplynulých letních dnech?

Zeptali jsme se několika lidí a Stefan Grimmel nám odpověděl takto:

Tyhle prázdniny byly pro mě velice speciální, protože jsem dělal komparz ve filmu. Je to film od režiséra Tomáše Polenského. Je to film z hokejového prostředí. Hlavním tématem filmu je šikana v hokejovém týmu. O komparzu mi řekla kamarádka.

 
Kde se film natáčel?

První natáčení bylo ve Vizovicích. Ve Vizovicích se natáčelo dva dny a první den pro mě dopadl hodně dobře. Zahrál jsem si totiž dvojníka hlavního herce, protože ten si při natáčení jedné scény pořezal nohu. Ale nebylo to nijak těžké, protože jsme natáčeli taneční ples. Takže jsem převážně jen tančil.

 

Umíš tančit? Co jste tančili?

Tančili jsme wals a jazz. Tančit jsem se učil už dříve, s tím jsem neměl problém. Někteří komparzisté se učili tančit až bezprostředně před akcí samotnou. Před natáčením jsme se učili všichni.

Další dva dny se natáčely ve Zlíně na Zimním stadioně.

 

Co bylo na natáčení nejhorší?

Nejhorší? Nic. Všechno bylo zajímavé. Ze začátku jsme se neznali, takže se spolu bavili jen někteří lidé. Na konci jsme se bavili všichni. Vytvořili jsme skupinu na facebooku, je tam asi třicet lidí, dáváme tam zprávy, co se děje nového.

 

A co bylo tedy nejlepší?

Asi když nám dovolili fandit při dotáčkách zvuku. Dohrával se zvuk fanoušků.Když se točilo, zvuk se nesnímal. Troubil jsem na trubku a užíval si to. Trochu jsme dělali bordel.Některé starší komparzisty to ale rozhodilo, s jednou paní jsem se i hádal.

 
Natáčelo se i ještě někde jinde?

Točili jsme taky scény ze školního prostředí, ty se natáčely na zdravotní škole. Tam jsme se snažili být ukáznění. (Smích.)

 
 

Tomáš Polenský
- režisér

Rodák z Kutné Hory vystudoval Filmovou školu ve Zlíně, kterou absolvoval hraným snímkem Alzheimerův labyrint. Tento film byl oceněn na filmovém festivalu v Krakowě. V roce 2009 nastoupil studium na FAMU obor střihová skladba. Jeho film z prvního ročníku Utři rohlíky získal ocenění na FAMUfestu a na Mladé kameře v Uničově. V současné době se věnuje tvorbě dokumentárních filmů. Kromě režie vlastních filmů se také podílí na tvorbě svých kolegů jako střihač a kameraman.

„Šikanou jsem si sám prošel. Jako oběť i jako agresor. Je to velice opomíjené téma. Když už se ukazuje, tak v prostředí školy. Já jsem se rozhodl to vzít z jiného konce,“ říká Tomáš Polenský, režisér právě natáčeného filmu Smečka.

 

Zdroj: https://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/novy-cesky-film-smecka-se-nataci-na-zlinskem-stadionu-20190730.html