Naše Praha byla nejlepší!

15.10.2018 10:23

Ve dnech 3. - 5. října jsme jeli s naší třídou na poznávací výlet do Prahy. Náš učitelský dozor tvořila paní učitelka Kuczmanová a paní učitelka Zálešáková.  


 


Odjezd jsme měli v brzkých ranních hodinách a do Prahy jsme přijeli kolem 9 hodiny, zavezli jsme si kufry na hotel a vrátili se zpět do velkoměsta. Naše první zastávka byla exkurze na Staroměstské radnici. Exkurze byla velmi zajímavá a dozvěděli jsme se, že dříve bylo město Praha položené o 3 metry níž, než se nachází dnes. Když jsme procházeli podzemím, byla tam studna, do které jsme si každý hodili minci pro štěstí a řekli si, že musíme zvládnout maturitu. Po návštěvě Staroměstské radnice jsme se brouzdali ulicemi Prahy a poznávali zdejší architekturu.  Večer nás čekalo divadelní představení "Klub lhářů pana E" v divadle Ypsilonka na Národní třídě. Myslíme si, že divadlo bylo zábavné a poučné.  


 

Na čtvrtek dopoledne byla naplánovaná exkurze i s ochutnávkou piva v pivovaru U Fleků. Tahle exkurze zaujala nejenom kluky, ale i dívky. Zajímavostí pivovaru bylo to, že si pivo vyráběli sami pro sebe a nikam ho nerozváželi. V polední pauze jsme se šli najíst do kavárny

Louvre, která byla zajímavá pro nás tím, že byla zachovaná z 2. světové války. 

 Nabrali jsme síly a vyrazili po vydatném jídle na Pražský hrad, kde nás čekala na 2 hodiny velmi milá paní, která nás provedla katedrálou sv. Víta, Vladislavským sálem a ukázala nám další krásy Pražského hradu. Po exkurzi nám nechaly paní učitelky volný den a my si ho mohli užít, jak jsme chtěli. S holkama jsme navštívily obchodní centrum Palladium, kde jsme si nakoupily něco na památku, daly si kávu a užívaly si volna. Kluci navštívili zdejší hospody a zajeli si lanovkou na Petřínskou rozhlednu. Večer jsme strávili všichni pospolu a paní učitelky mezi tím navštívily další divadelní představení.


 


 

V pátek nás už čekala jenom exkurze do Národní banky a pochůzky po městě. Ráno jsme se sbalili a po snídani museli opustit hotel. Po cestě k Národní bance jsme se ještě byli podívat na zeď Johna Lennona a vilu Jana Wericha, která byla zajímavá pro nás tím, že tam byla vyobrazená celá jeho minulost, ať už soukromá či herecká.  


 

Myslíme si, že se náš výlet do Prahy velmi vydařil. Domů jsme se vrátili plni  úžasných dojmů z našeho hlavního města a báječné architektury, která nás všechny pohltila. Skvěle jsme si to užili a budeme rádi vzpomínat.  

 

Daniela Černá, Lenka Gerychová, 4.H