Naše módní policie

03.01.2016 17:24

Před představením, v jeho průběhu i po něm měla naše módní policie plné ruce práce.

Práci nám ztěžovala i skutečnost, že jsme mnohé své spolužáky, někdy i kamarády, nepoznávali. Byli tak... a tak... a tak...zkrátka jiní.

Vítězem stylistické soutěže se stává tento mladý muž.

Spojení neformálního sportovního looku, nedbalé elegance, historického účesu a roztomilého nevinného úsměvu dostalo naši porotu do kolen a vyneslo ho na první příčku.

Pro srovnání:

Starověký Lybijec s dredy a tetováním

Poprvé je existence účesu připomínajícím dredy doložená již z dob starověkého Egypta, kdy je nosili příslušníci kmenů, obývajících oblast dnešní Lybie (snad předkové Berberů). O pletencích vlasů se hovoří také v Bibli, nosil je např. hrdina Samson, který si v důsledku zasvěcení nesměl stříhat vlasy. Nevíme však, zda se jednalo o dredy nebo spíše o copánky, podobná nejasnost panuje též u starořeckých Sparťanů[1]. Podobné účesy jsou široce rozšířené v subsaharské Africe, kde nosí příslušníci mnoha etnik copánky nebo dredy, často ztužené pomocí tuku, hlinky a někdy i kravského trusu. Od starověku jsou rozšířené také v Indii, kde se označují sanskrtským sloven džata (jata). Nosí je zejména hinduističtí sádhuové (asketové) a jógíni, kterí mají někdy podobným způsobem zapletené i vousy. Také božský patron sádhuů a jógínů, bůh Šiva je vyobrazen s účesem podobným dredům. Indičtí sádhuové nosí dredy většinou vyčesané vzhůru a stočené do velkého uzlu na temeni. Dredy nosili i šamani některých indiánských kmenů, kteří si nesměli z rituáních důvodů stříhat vlasy.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dredy


Vedle progresívního outfitu mohou snad tyto modely působit konzervativně, ale jejich nositelé vše vyvažují svým osobním šarmem.

Titul Elegán divadelních kuloárů získává tento vyučující, jehož strohé linie účesu a obleku kontrastují s milým a uvolněným výrazem. Také s oblíbeným předmětem, který vyučuje, vždyť kdo by neměl matematiku rád! Je vidět, že je v tomto prostředí jako doma.

Titul nejsladěnější pár získává tato krásná dvojice. Heslo "Modrá je dobrá" změnili na "Modrá je vynikající".

Titulem Nejkrásnější manželský pár jsme ověnčili tuto dvojici. Gratulujeme.

Vítěz soutěže o nejelegantnějšího motýlka

Ovšem rozhodování módní policie bylo přetěžké. Posuďte sami.

Nastupující těžce útočí na starší ročníky, elegancí i stylem dotahují, kličkují v ladném postavení, tah na bránu, střílí...

Tito dva mladí lidé soutěžili o titul nejněžnější profil. Soutěž dopadla nerozhodně.

Vítěz soutěže o největšího sympaťáka.

Muž na snímku se právě rozhoduje, jestli nebude raději přispívat do rubriky kultura a móda. Není to snad lepší než sport?


Na závěr soutěže byly korunovány tyto Missky.

Na tvářích dalších finalistek bylo trochu znát zklamání. Nezoufejte, bylo to těsně, jak říkáme my stylisté: Bylo to v některých případech o prsa.

Tak příště to budete určitě vy, naše milé finalistky:

Naši paparazzi zachytili:

Do divadla šel i model známého zlínského salónu Pánská móda Sýkora. Profesionalita se pozná. Od dokonalého střihu vlasů až po vyleštěné boty. 

Tak zase příště,

vše krásné v roce 2016 Vám všem přeje a moc Vás všechny zdraví

Vaše módní policie.

PS: Najděte pět rozdílů: