Národní soutěž ZUŠ

29.03.2016 13:13

Foto: Pavel Matějíček, 1.K


Národní soutěž  ZUŠ v komorní hře s převahou dřevěných dechových nástrojů


Ve dnech 22. a 23. března 2016 proběhlo krajské kolo Národní soutěže základních uměleckých škol v komorní hře s převahou dřevěných dechových nástrojů, které se konalo v Kroměříži.  Dne 22. března soutěžily soubory zobcových fléten, 23. března pak soubory příčných fléten, klarinetové a další. Dva studenti naší školy se soutěže zúčastnili. Byli jimi Jan Řezníček, 3.A a Matěj Kozmík, 1.K, kteří účinkovali společně s kolegou v klarinetovém triu, které se umístilo na prvním místě a postupuje jako náhradník.

Foto: Matěj Kozmík

Co jste hráli?

Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento, závěrečná věta Finalle

Jan Šebek - 3. věta Lento

Aleš Pavlorek - Alotria

Kdo vás na soutěž připravoval?

Připravil nás náš vyučující pan Aleš Pavlorek, který je zároveň prvním hráčem Filharmonie Bohuslava Martinů a zároveň hudebním skladatelem. Skladbu Alotria napsal pro trio na míru. Našel si na nás čas i přes své pracovní vytížení.

Jak často jste se na soutěž připravovali?

Tak příprava musela být především individuální, takže každý z nás se přpravoval sám doma. Taky jsme se připravovali na společných hodinách, kterých ale od minulého kola moc nebylo, a ke všemu jeden z hráčů odjel do zahraničí. Takže abych pravdu řekl, na poslední kolo jsme se dohromady připravovali den před soutěží. Nakonec to dopadlo, jak to dopadlo.


https://www.zus-harmonie.cz/foto_foto.php?a=88&s=2

MgA. Aleš Pavlorek, člen Filharmonie Bohuslava Martinů


Článek nám poslal Matěj Kozmík z 1.K