Napiš příběh třemi větami!

17.05.2020 21:07

PŘÍBĚH JE MOŽNÉ POPSAT TŘEMI VĚTAMI.

POKUD NEVĚŘÍŠ, PŘESVĚDČ SE.

TŘI VĚTY STAČÍ.

Pan učitel Končák nám poslal výběr nejlepších povídek napsaných třemi větami. Povídky vytvořili jeho žáci v rámci projektu:

 

https://www.kknihy.cz/trivety/

 

David Nepraš, 2. G

Jednoho dne se kluk jménem Pavel rozhodl po neustálých urážkách a šikaně zajít do posilovny, nejen kvůli jeho postavě, ale i aby si na něj nikdo netroufnul. Hned na poprvé se mu to zalíbilo a začal chodit pravidelně, den šel za dnem a Pavel nepřestával, až už se skoro nevlezl do dveří. Přišel rok 2020 a naneštěstí Pavel dostal koronavirus a zemřel.

 

Matěj Březík, 2. G

Během večera jsem už v podnapilém stavu potkal jednu ženu. Byla ledově klidná a celkem pěkná, tak jsem si s ní užil. Po tomto večeru mám už zakázáno se přibližovat k márnici.

Marek Tatýrek, 3. E

Kapička inkoustu sklouzla z pera a rozpila se na sametově bílém papíře. Doufala, že si v nekončícím moři neodolatelně jemného papíru najde přátelé, možná i lásku. Hledala, avšak marně, muž držící pero v ruce nedokázal vymyslet ani 3 věty, kterými by potěšil srdce zasychající kaňky.

 

Lukáš Stuchlík, 3. E

Bylo malebné poledne a zaměstnanci biologické laboratoře v Čínském Wu-chanu se scházeli na oběd. Zrovna měli k jídlu netopýří výpečky, no prostě lahůdka. V tom jeden Číňan zakašlal a zeptal se svých kolegů u stolu: ,,Nezdá se vám ten netopýr nedopečený?''

 

Adam Kopřiva, 3. E

Za sedmero krčmami a sedmero likérkami žili byli dva věční rivalové, ambiciózní expert na elektrotechniku Dielektrikus a nejvyšší svatost Černá Duše. Jednoho dne se dohadovali, zda je lepší vincentka nebo absint. Dielektrikus odvětil: „Něco mezi tím.“

 

Jan Hanulík, 3. A

Před alkoholismem jsem měl peníze. V alkoholismu jsem neměl peníze. Po alkoholismu jsem se dal na drogy.

 

Martin Pavelka, 3. A

Karanténa mě naučila vážit si věci. Ale vážně. Není jediná věc v mém pokoji, kterou bych nezvážili, protože se tak nudím.