Muzeum Filmových legend

25.08.2021 10:42

Jsme magickým místem, kde se potkávají filmové legendy.

…Tak zní poslední věta napsána pod jedním z článků o muzeích filmových legend. 

 

Zaujala vás upoutávka? Pojďte se podívat s naší redaktorkou Marcelou.

 

A můžete vstoupit!

Muzeum filmových legend (Film Legends Museum) je unikátní a jedinečný projekt v Evropě. U nás jej můžeme navštívit v Praze, Poděbradech, Kroměříži a nově i v Kutné Hoře (tady je speciálně muzeum věnované Aliens a Predators). Dohromady tak můžete vidět 2 150 exponátů ze soukromé sbírky pana Johnnyho Wolfa. Je jednou z největších na světě v oboru filmové popkultury. 

Iron Man- busta

 

V muzeu v Kroměříži můžete vidět na jednom místě ty nejdůležitější postavy a repliky z filmů a pohádek, co hýbou světem. Ocitnete se zde na chvíli v jedinečném světě. Je tu k vidění 450 exponátů v měřítcích od 1:1 až po 1:6. Můžete si tu tedy povšimnout velmi dobře propracovaných detailů. 

Rocket

 

Každý si tu najde něco. Ať už je fanoušek čehokoli. Je tu speciální koutek věnovaný hororu, kde panenku Chucky rozhodně nepřehlédnete. Je tu i několik vitrín věnovaných čistě jen Marvelu a čistě jen DC, takže se u nich v klidu můžete dohadovat nad otázkou, kdo z těchto dvou velmocí  je lepší. A taky se vyfotit u bysty Iron Mana, malého Groota a Rocketa nebo u Deadpoola, co stojí opodál naproti. Nejsou však jedinými Marvel a DC postavami na tomto místě. Trošku se projdete a narazíte postupně ještě na Spidermana, celého Iron Mana a pak i na Black Panthera a ostatní, jsou  buď za sklem nebo ve velikosti pomalu větší než vy.

Stan Lee

 
 

Blesk McQueen

 

 

 Jste-li milovníkem Hry o trůny (je-li vám milejší tak Game of Throns), můžete tu vidět i některé z vašich oblíbenců. A pokud se ve vás nezapře malé dítě vyrůstající na pohádkách a klasických už docela starých filmech pro děti, pak maličko ožije u vitríny věnované Disney a u postavy E.T. mimozemšťana. 

Groot

U téměř každého exponátu si můžete přečíst zajímavost, takže se dovíte možná i něco, co jste doposud nevěděli. Zkrátka každý si tu jistě najde to svoje. Můžete tu být v podstatě tak dlouho, jak jen chcete. Je to neomezené. Tedy vlastně je, zavíračkou.

Black Panther

 

Chcete-li mít zážitek kompletnější, podle známé vůně z kin si tu můžete zakoupit i popcorn. Kromě něj tu však po celou dobu pomáhají navozovat atmosféru legendární úvodní znělky z Avengers, Pirátů z Karibiku, Harryho Pottera a mnoho dalších. Stačí zde dodržovat 3 pravidla: žádné videa, nedotýkat se postav a replik a nesahat na sklo a můžete tu na chvíli zapomenout na okolní svět.

E. T.

 

Je otevřené po celý rok i během svátků, takže je to jistě skvělý nápad na dárek nebo jen tak. Udělat si výlet a milovníkům filmového světa udělat radost.

O své zážitky se s vámi podělila a fotila pro vás redaktorka: MJ