Lyžovali jsme navzdory počasí!

01.03.2016 13:41

Náš instruktor pan Ondřej Čechman v zelené bundě, nalevo pan Jiří Zahradnický

Když jsme přijeli na hory, nic nenaznačovalo tomu, že si zalyžujeme. Rozdělili jsme se do družstev a já jsem se přihlásil do prvního družstva. Našim instruktorem byl pan Ondřej Čechman. V pondělí bylo na sjezdovce hnědo, umělý sníh a hnědé fleky mezi tím. Pršelo. Úterý bylo stejně nepříjemné. I tak jsme lyžovali, ale nebylo to úplně příjemné. Když vám promokne i nepromokavá bunda, je o legraci postaráno. Najel jsem na zledovatělou plotnu, vyjel úplně mimo jsezdovku, spadl jsem a odřel jsem si čelo. Druhý den už byla na tom místě zábrana... Zlobilo mě, že svah není líp upravený, pak se to ale zlepšilo. Některá družstva vyrazila na procházku. Po večerech jsme měli program nebo jsme si dělali program sami. S naším instruktorem jsme si povídali o lyžování, o basketbalu, který závodně hrával, a o sportu obecně.Proběhly tři přednášky, jedna o bezpečnosti, další o snowboardu a lyžích. 

Ale ve středu se ochladilo a nebe se zatáhlo. Pracovníci začali zasněžovaz svah, fučeli umělý sníh snad celou noc a čvrtek už vypadal úplně jinak. Lyžování jsme si konečně začali užívat. V pátek už byla lyžovačka jako v Alpách, sluníčko, sněhový poprašek na okolních lesích, povrch krásně upravený, paráda. Z tohoto dne je taky moje fotka.

Text a fotka: Jakub Sekula, 2.B

Kde jsme vlastně byli?

KARLOV

Lyžařský areál Ski Karlov je umístěn v jedné z největších lyžařských oblastí Jeseníků - Malá Morávka Karlov v nadmořské výšce od 650 do 950m. V lyžařské oblasti je k dispozici celkem 18 sjezdovek všech obtížností (modrá, červená a černá) v celkové délce cca 12 km. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a většina je vybavena umělým zasněžováním. V okolí jsou rovněž strojově upravované běžecké tratě. Areál SKI Karlov nabízí dokonalé vyžití pro milovníky lyžování i snowboardingu. Novinkou od sezony 2012 / 2013 je nová 4 - sedačková lanovka na Čerťáku a dvě nové sjezdovky.

https://www.ejeseniky.com/ski-karlov