Kam si zajet na lyže

02.03.2018 09:01

Cesta ze Zlína na Kohútku trvá autem kolem hodiny, když nepočítáme případné kolony aut a další faktory. Ve všední dny jsou sjezdovky otevřeny od deváté hodiny ranní do čtyř hodin odpoledne. Nejvíce zalidněné to zde bývá o víkendu, proto je lepší jít lyžovat v týdnu.

Máte zde na výběr spoustu sjezdovek, které jsou rozděleny podle zkušeností lyžařů a snowborďáků. Jsou tam modré pro slabší povahy, červená pro lepší lyžaře a nakonec černá pro zkušené lyžaře a snowboardisty.

V době jarních prázdnin se teploty na Kohútce pohybují kolem mnus pěti stupňů, proto přijde vhod si ve zdejší restauraci dát proslavené borůvkové knedlíky a k tomu punč.

Jak se dostat na kopec? Jsou zde lanovky mnoha druhů, čtyřsedačková lanovka, kde každý den jsou dlouhé řady lidí a kotva, která vede podél červené sjezdovky.

Avšak po odpoledním lyžování jsou sjezdovky uježděné a po krajích jsou vytvořené hroudy sněhu.Kolem třetí hodiny, kdy už pomalu zachází slunce, se teplota snižuje k mínus osmi. Pak už je lyžování nevhodné z důvodu námraz na sjezdovce.V tuto dobu se stává hodně úrazů, proto je lepší se raději schovat do restaurace. V době jarních prázdnin bývají ale čato místní hotely přeplněny školami, které zde mají lyžáky.

Ski areál Kohútka doporučuji každému, kdo se chce trochu hýbat a kdo nechce jet daleko za lyžováním.

Foto: https://www.kohutka.cz/

Text: Tomáš, 2.K