Jak probíhala realizace učebny

09.09.2019 12:12

Vedle řeky Temže jede červený autobus a jeho řidičkou je královna Alžběta. Nahoře na křesle sedí Rowan Atkinson se svým typickým usměvem, na nábřeží na lavičce vedle sebe sedí Shakespeare s naším současníkem, ulici přechází Charlie Chapin. V pozadí vidíme obrysy města a hodiny nám ukazuje Big Ben. Přejedeme Tower Bridge zeleným mini a jsme před Buckinhamským palácem. Před ním mašírují typicky oblečení vojáci a sledujeme střídání stráží, v popředí ukazatel a směrovka k London Eye. Úplně napravo pak celou situaci hlídá černý kocour a havran i se svým nevermore.

Kde to jsme?

V učebně s názvem Blue Room.

Návrh obrázků na stěně, Lenka Škubalová, 3.K:

Protože ráda kreslím, ujala jsem se návrhu maleb na stěnu. Zaujal mě celý nápad vytvoření nové učebny a hned mě napadaly stavby a osobnosti, které by v ní mohly dominovat. Základem bylo, aby se studenti více sžili s Anglií a lépe si jim učilo. Jedna stěna představuje prostředí Anglie a druhá Irska a Walesu. Na nich lze zpozorovat stavby jako Buckinghamský palác, London Eye, Big Ben a starý irský bar The Temple bar. Na dotvoření atmosféry nesměly chybět symboly Londýna, červené double deckery. Osobnosti jako David Bowie, John Lennon, britská královna Alžběta II., Freddie Mercury, Bono a Charlie Chaplin se nabídly samy velice rychle.

A co bylo nejtěžší? Nakreslení obličejů. Celý návrh byl nejdříve nakleslen na papír v měřítku 1:20 a později pomocí promítacího zařízení zvětšen na stěnu a zrealizován během povinných školních praxí.