Jak jsem poznal vaši matku (maturitní slohová práce)

28.05.2015 12:18

Když mi bylo dvacet let, obvinil mě můj otec z toho, že jej chci zabít, abych se mohl pomilovat se svou matkou. Přísahám, že jsem k ní necítil sebemenší náklonnost, a jeho obvinění se mě proto silně dotklo. Snažil jsem se na celou věc zapomenout a vytěsnit ji ze svého vědomí, ale nakonec jsem pochopil, že bude lepší, když odejdu z domu.

Nějaký čas jsem se jen toulal po okolních městech a přežíval ze dne na den. Jednoho večera mně však Osud našeptal, abych dojel stopem do Théb a našel si tam práci. Cesta, která mi trvala necelé dva dny, byla ovšem poznamenána velmi tragickou událostí. V pohoří Parnas jsem se dostal do sporu s jedním arogantním mužem a v návalu zlosti jsem ho ubodal svým nožem.

V Thébách jsem paradoxně sehnal práci u policie. Mým úkolem bylo proniknout do místní mafie jménem Sfinx a zjistit, jaké heslo používá pro kódování svých tajných zpráv. Během plnění úkolu jsem se seznámil s mladou vdovou Iokasté, která mafii podezírala z toho, že zabila jejího manžela.

Abych byl upřímný, Iokasté mě začala velmi silně přitahovat a já cítil, že jí nedokážu odolat. Když jsem navíc vykonal svou práci (jak se mi podařilo zjistit, Sfinx používala heslo "clovek") a byl povýšen, mohl jsem Iokasté nabídnout dostatečnou jistotu do budoucna. Požádal jsem ji o ruku a vzal si ji za ženu.

Narodily se nám čtyři děti - Eteoklés, Polyneikés, Antigona a Isména. Byli jsme šťastní a mysleli si, že naši radost nemůže nic zkalit. Pak ale ve městě vypukla epidemie. Zanedlouho po ní přišla Smrt, potom i On. Tajemný knihovník Teiresiás, který mi mlčky přinesl pár knih Sigmunda Freuda a prastarou Sofoklovu tragédii.  Když jsem si ji přečetl, došlo mi, že jsem právě poznal vaši matku.                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                  O.