Divadelní představení Peter Black

13.03.2017 21:20

Když nám vyučující angličtiny položila otázku, jestli bychom chtěli jít  do divadla na představení v angličtině, napřed jsme nevěděli. Po pravdě řečeno. Divadlo není zrovna naše hobby, některé z nás hlavně zajímalo, které hodiny odpadnou, jak dlouho to bude trvat a tak. Někteří měli i trochu strach z toho, že nebudou rozumět, ten by ovšem ale vůbec nepřiznali. Pak zvítězila zvědavost, nadšení z toho, že bude aspoň trochu zase nějaká změna. A co když se vážně, nedej Bože, i něco naučíme?

Foto JV: Za scénou

Kdo jsou tito herci, jestlipak nám něco o sobě řeknou...

 

Přečetla jsem si upoutávku Divadelního centra ve Zlíně:

Představeni Peter Black 3 je volným pokračováním představení Peter Black a Peter Black 2 „A new beginning“ a taktéž finálovým ukončením této divadelní  trilogie. Tak jako se předcházející představení tematicky zabývala „vrtkavostí života“ a situacemi spojenými s hledáním vhodného zaměstnaní,  tak jsme se v třetím pokračovaní rozhodli vystavit hlavního hrdinu další zkoušce. Jeho výchozí pozice není vůbec špatná. Má svoji lásku, svoji  práci, svůj iPhone a střechu nad hlavou a očividně mu nic nechybí. To platí do momentu, než se dozví, že se z něho stal dědic rodinného sídla. Jak se vypořádá s nabytou zodpovědností za rodinný majetek...

 Peter Black na vlastní kůži zažije, jaké to je mít po svém boku přátele a blízké lidi, kterým to pálí. Jak říká jedno přísloví: „S chutí do toho a půl je hotovo.“

Zajímavý příběh, anglický projev s použitím atraktívních dialektů, variabilní scéna, žánrově různorodá hudba a pestré herecké kreace považujte za samozřejmé.

https://www.divadelnicentrum.cz/predstaveni/peter-black-3 

Tak jo.

Ze školy do sálu to bylo co by dup. Cestou jsme potkávali spolužáky, kteří viděli představení v dřívějším termínu. " Tak co, máme tam chodit?" 

"Ale jo, je to jednoduché a jde tomu rozumět."  Byli tam taky gympláci.

Přišli jsme mezi prvními a mohli si vybrat místa. 

Kupodivu jsem potkala vyučující ze 3. ZŠ. Těm malým dětem to ale myslím moc nedalo.

Fakt se těšíme. No fakt.

 Pro nás byla angličtina docela jednoduchá, i příběh  mi přišel jednoduchý a prostý. Peter Black využil své příležitosti, zvelebil rodinný majetek a našel práci, smysl života a štěstí. Dobro zvítězilo a zlo bylo vlastně bezvýznamné.

Myslím si, že svůj úkol představení vlastně splnilo. Byli jsme nuceni poslouchat něco anglicky a byli jsme vtaženi na malou chvíli do příběhu. 

Autor: XY

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PS: Co dále říkají v upoutávce na představení?

Představení maximálně využívá slovní zásobu a fráze, s kterými se studenti mohou setkat v reálném životě.

 

Představeni je zaměřené především na:

Slovesné časy:

  • present simple,
  • present continuous,
  • past simple,
  • past continuous,
  • present perfect,
  • future tenses

A další gramatické jevy:

  • conditional sentences,
  • passive voice,
  • phrasal verbs
Zopakovali jste si to?  :-)
 
Tak třeba někdy jindy a s jiným představením, asi bych i šla znovu.