Deska plošného spoje

27.11.2017 12:15

Den otevřených dveří znamená na naší škole ředitelské volno pro žáky. Ve škole bývají jen ti, kteří někdy oficiálně provázejí návštěvníky,pak ti, kteří školu ukazují svým příbuzným, představitelé studentských firem a dále jsou to ti, kterým je doma bez školy prostě smutno. Když jsme procházeli odbornou učebnu elektro, narazili jsme na dva studenty, kteří tam něco kutili.

Pánové, jak se jmenujete a co tu ve svém volném čase děláte?

Jmenujeme se Bronislav Frank a Tomáš Bargl. Odborné předměty nás vážně baví. Pokoušíme se vyrábět různé věci navíc i ve svém volném čase. A někdy se nám to i  povede. :-) Už vloni jsme využili dne otevřených dveří a vyráběli equalizér.To je přístroj pro zobrazení intenzity vstupu pomocí led diod. Projekt jsme zcela nedokončili, vyrobili jsme desku plošného spoje, ale nakonec jsme ji neosadili. Věříme, že se k tomu vrátíme a doděláme to.

 

Letos pracujeme na desce plošného spoje, která bude ve spolupráci s mikropočitačem Arduino ovládat osvětlení. Začali jsme návrhem plošného spoje v programa Eagle, kde jsme si první navrhli schéma, poté všechny součástky umístili na desku.To byla naše příprava doma. Ve škole nás čekal celkem složitý postup. Nejprve jsme si vytiskli plošný spoj na fólii. Výtisk jsme nasvítili na cuprextitovou desku. Poté jsme si desku  vyleptali na speciálním přístroji v učebně C212.