Muž, který bojoval v Číně

13.11.2017 12:22

Ve škole můžeme potkat celou řadu sportovců. Někteří působí docela nenápadně i přesto, že už mají za sebou celou řadu zajímavých zkušeností. Náš spolužák Honza se na sport ve škole nijak nevymlouvá a naši pedagogové by ho určitě popsali jako pracovitého člověka. Protože víme, že letos cestoval se svým týmem hodně daleko, požádali jsme ho o rozhovor.  

Můžeš se nám představit?

Jmenuji se Jan Mikulec a chodím do třídy 4. B.

Kdy ses poprve postavil na brusle?

Ve třech letech mě taťka začal učit bruslit a od té chvíle se mi, aniž bych to tušil, změnil život. Od pěti let mě naši přihlásili do hokejové přípravky v Uherském Brodě. Od 4. třídy jsem přestoupil do sportovní třídy ve Zlíně a zároveň jsem začal hrát za Zlínský klub. Momentálně hraju za juniorku, kde se mnou v týmu hrají i další kluci, kteří chodí na SPŠ Zlín, jsou to: Vlasťa Hefka, Mira Gába a Kryštof Knápek. 

Náš tým. Foto: Archiv- Honza 

 

To bylo opravdu brzy. A jak ses dostal k in-line hokeji?

Než začne další sezóna v ledním hokeji, mám jako náhradu za lední hokej s dalšími spoluhráči možnost zahrát si in-line hokej (tj. hokej na in-line bruslích). Ten hraji za tým juniorů v Uherském Brodě.

Co považuješ za své největší úspěchy? Myslíme tím lední hokej i in-line hokej.

V ledními i in-line hokeji jsme jako tým získali řadu úspěchů, například několikrát jsme vyhráli mistrovství České republiky, jak už v ledním hokeji, tak i v in-linine hokeji. Největším úspěchem v in-line hokeji bylo pro mě účastnit se Mistrovství světa 2017 v in-line hokeji do 20 let (World Roller Games).

 

Nanking, foto Wikipedie

Kde probíhalo toto mistrovství?

MS se uskutečnilo v Nanking v Číně, kde jsme strávili více než čtrnáct dní. Na turnaji jsme nejen hráli zápasy a připravovali se na další utkání, ale také jsme ve volném čase poznávali krásu tohoto města. V Nankingu,který má osm miliónů obyvatel, jsme navštívili například mauzoleum čínského vůdce Dr. Sunjatsen (Sun Yat-sen Mausoleum), horu Purple, jezero Xuanwu nebo Jižní bránu městské zdi. Mistrovství jsme ukončili prohrou v boji o třetí místo s Itálii. 

Náš tým v Nankingu

Foto: Archiv Honza

 

Co na tebe v Číně nejvíc  zapůsobilo?

Byl to obrovský zážitek vidět úplně jiný svět a kulturu, než na jaký jsem zvyklý. Mnoho lidí, žádná příroda, všude jen betonové stavby. Žít  tam si nedovedu představit. A i když se sportovní úspěch nedostavil, vzpomínka na celý život zůstane.

Děkujeme za rozhovor.

Ptal se spolužák Jakub.